Na stronie Szkoły znajduje się Raport ZD Łubnice - jeśli chcesz go obejrzeć kliknij tutaj

1.Nauczyciel, który zaobserwował u dziecka jeden z objawów (gorączka, kaszel, duszność) niezwłocznie nakłada strój ochronny (maska jednorazowa, rękawiczki jednorazowe, przyłbica).

2.Nauczyciel przekazuje dziecku instrukcje, jak ma się zachowywać w wyznaczonym miejscu.

3.Nauczyciel kontaktuje się z dyrektorem, który niezwłocznie wyznacza osobę, która w stroju ochronnym zajmie się dzieckiem do przyjazdu rodziców.

4.Nauczyciel przekazuje zdrowym dzieciom instrukcję, aby nie zbliżały się do chorego dziecka, założyły maski jednorazowe, zdezynfekowały ręce.

5.Nauczyciel otwiera okno.

6.Nauczyciel przekazuje dziecko wyznaczonej osobie (podaje imię, nazwisko, obserwowane objawy).

7.Dziecko prowadzone jest do osobnej, wyznaczonej sali, gdzie wraz z osobą dorosłą wyznaczoną przez dyrektora czeka na rodziców.

8.Dzieci wraz z nauczycielem opuszczają salę, która jest dezynfekowana i dokładnie wietrzona.

9.Dziecko z podejrzeniem choroby przekazywane jest rodzicom zgodnie z procedurą odbioru dzieci ze szkoły.

10.Do szkoły nie są przyjmowane dzieci, które wykazują objawy w momencie przyjścia, jak również te, które podlegają jednemu z kryteriów epidemiologicznych.

11.Rodzic ma obowiązek poinformować niezwłocznie dyrektora placówki o potwierdzonym zakażeniu wirusem COVID–19.

  1. Przyprowadzanie dziecka do szkoły.

  1. Do przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły uprawniony jest wyłącznie rodzic/ opiekun prawny dziecka lub osoba upoważniona na piśmie.

  2. Rodzic zgłasza do nauczyciela chęć udziału w konsultacjach i jest zobowiązany do wypełnienia i do oddania nauczycielowi oświadczenia, które jest załącznikiem procedury.

  3. Do szkoły rodzic przyprowadza/posyła wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.

  4. Nie można do szkoły wysłać dziecka, u którego w rodzinie jeden z domowników przebywa na kwarantannie.

  5. Rodzic przyprowadzający dziecko do placówki zachowuje minimalny dystans społeczny dwóch metrów.

  6. Rodzic przyprowadzający lub odbierający dziecko ze szkoły (musi posiadać maseczkę zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki) może wchodzić na teren placówki jedynie do miejsca wyznaczonego z zachowaniem zasady -jeden rodzic z dzieckiem i w odstępie 2 metrów od kolejnego rodzica z dzieckiem.

  7. Dziecku przy wejściu do szkoły mierzona jest temperatura. Do szkoły przyjmowane są dzieci z temperaturą nie wyższą niż 37 stopni Celsjusza. Pomiar temperatury odbywa się przy każdym wejściu do szkoły i jest odnotowywany w rejestrze.

  8. Dziecko do szkoły nie przynosi żadnych zabawek i innych przedmiotów wykonanych z materiałów utrudniających dezynfekcję.

  9. Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami

dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.

  1. Odbieranie dziecka ze szkoły.

  1. Rodzic odbierający dziecko ze szkoły po konsultacjach powinien być wyposażony w maseczkę zasłaniającą nos i usta oraz rękawiczki.

  2. Przed wejściem do wyznaczonego obszaru, powinien użyć płynu dezynfekującego.

  3. Rodzic zgłasza odbiór dziecka pracownikowi szkoły i oczekuje na przyprowadzenie go przez pracownika placówki na zewnątrz szkoły, lub w wyznaczonym miejscu, ograniczając do minimum kontakty z innymi.

  4. Dziecko przed opuszczeniem sali myje ręce.

  5. Niezbędne informacje dotyczące dziecka może przekazać rodzicowi upoważniony pracownik placówki.

  6. Uczeń po zakończonych konsultacjach, udaje się do wyjścia głównego w celu opuszczenia szkoły.

  1. Pobyt uczniów w szkole oparty jest na zastosowaniu reżimu sanitarnego.

  1. Przed rozpoczęciem zajęć nauczyciel prowadzący zajęcia wietrzy salę, w której będą przebywali uczniowie. Salę należy wietrzyć w ciągu dnia co godzinę.

  1. Grupa może liczyć nie więcej niż 9 uczniów.

  1. Uczeń nie może zabierać ze sobą z placówki przyborów i podręczników, z których będzie korzystał podczas pobytu na zajęciach /konsultacjach z wyjątkiem własnych, przyniesionych do szkoły.

  1. Wykorzystywane podczas zajęć organizowanych w szkole przez ucznia wszystkie rzeczy, sprzęty itp. należy dokładnie czyścić i dezynfekować po zakończonych zajęciach. Czynności dezynfekcyjnych dokonuje pracownik obsługi szkoły.

  1. Nauczyciel nie może pozostawić uczniów bez opieki. W sytuacjach wyjątkowych nauczyciel ma obowiązek zapewnić opiekę dzieciom na czas jego nieobecności przez innego nauczyciela lub pracownika obsługi szkoły.

  1. Nauczyciele zobowiązani są do zawierania z dziećmi reguł warunkujących ich bezpieczeństwo na terenie szkoły.

  1. Podczas konsultacji z nauczycielami uczniowie klas IV –VIII korzystający z własnych pomocy i przyborów szkolnych nie wymieniają się nimi między sobą – zabierają je do domu.

  1. Nauczyciele oraz pracownicy nie mogą wykonywać żadnych zabiegów medycznych ani podawać lekarstw.

  1. W przypadku zaobserwowania u dziecka objawów chorobowych COVID-19 (np. gorączka, wymioty, biegunka, wysypka, omdlenia, itp.) należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 metrów odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania dziecka ze szkoły.

  1. Pracownicy obsługi szkoły mają obowiązek przechowywać narzędzia pracy i środki czystości do dezynfekcji w miejscach do tego przeznaczonych, odpowiednio zabezpieczonych przed dostępem dzieci.

Podkategorie

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości.jpg